close
متخصص ارتودنسی
بادرود رسانه
چوبی که از مسند قضاوت بر سر انصاف خورد

10

به گزارش پایگاه خبری “نطنزنا” اخیرا عکسی در یکی از کانال های خبری شهرستان نطنز قرار گرفته که در آن امام جمعه نطنز و تعداد کمی از مردم این شهر و البته به صورت پراکنده مشغول فیض بردن از دعای پرفیض ندبه بودند؛ از مخاطبین خواسته شده بود تا با ارائه تحلیل از این عکس پاداش بگیرند.

حال خارج از هرگونه نفع و غرض شخصی که حتما می تواند در فاعل اینکار نسبت به گردانندگان این مراسم معنوی وجود داشته باشد بی شک هر عقل سلیمی به آن پی خواهد برد که مراد از اینگونه مقدمه چینی بسیار فراتر از یک تحلیل یا تشخیص برای جبران نقص های موجود در یک برنامه فرهنگی است.

قطعا تلاش برای پرداختن به این موضوع بی ربط به حاشیه هایی نیست که به علت مواضع صریح، شفاف و صد البته انقلابی امام جمعه نطنز در برابر اربابان بعضی ها صورت گرفته است و دلواپسان این مواضع برای جبران، کسوت نقد را از نطق خود در آورده و بر تن تخریب و جو سازی کرده اند.

پرانتز باز( امام جمعه نطنز به خاطر شخصیتی که انقلابی گری در آن با مواضع بدون ترس موج می زند هرازچندگاهی مورد هجوم نیز قرار می گیرد).

نطنز به عنوان شهر اولیاء الله را کمتر کسی است که نشناسد، اکثر برنامه های فرهنگی و مذهبی در این شهر خودجوش برگزار می شود؛ حال بگذریم که نگارنده معتقد است که حمایت فرهنگی در حد اعلاء از طرف مسئولین شاید انجام نشود ولی این عدم حمایت دلیل بر رفتن نفس عمل و انجام خودجوش آن زیر سوال کوتاهی های مسئولان نخواهد بود.

کما اینکه وضعیت امروزی فرهنگی در سطح کلان زیاد چنگی به دل نمیزند، همانی که رهبر معظم انقلاب هم بارها بر آن تاکید داشته اند و امام جمعه نطنز هم از انجام آن فقط به عنوان رفع تکلیف یاد کرده است؛ یادمان نرود جبران نقص در کلان زمینه اصلاح در مناطق جزء را خود به خود فراهم می کند و جایی که رئیس نخواهد کاری از دست مرئوس ساخته نیست.

برگردیم سر اصل ماجرا؛ در تمام تحلیل هایی که از طرف انگشت شماری از مخاطبان در خصوص تحلیل این عکس گذاشته شده بود، تلاش برای مقصر جلوه دادن گردانندگان این مراسم یا به صورت تلویحی حضور امام جمعه نطنز در این مراسم را علت حضور کم رنگ مردم خوانده بودند، تحلیلی که بدون شک با خواسته فاعل اصلا در تضاد نیست.

در ضمن در شهری که به اولیاء الله معروف است قطعا مردمش برای بهره بردن از چنین مراسم پرفیضی کاری به این نخواهند داشت که مراسم توسط چه کسی اداره می شود یا چه کسی در آن حضور دارد؛ این تحلیل فوق الذکر در صورتی است که علت مورد نظر تحلیل کنندگان عکس درست و مردم در مقابل امام جمعه قرار گرفته باشند که حتما چنین نبوده و نیست.

اگر انصاف همراه نقد باشد قطعا مورد پذیرش خواهد بود؛ یک سوال آیا همین هایی که کم رنگ شدن مراسم برایشان علامت سوال شده است چقدر در پررنگ کردنش اقدام کرده اند، منی که خود را دارای کف ویژگی های یک مومن به خدا می دانم چند بار برای خودم در این مراسم و در این زمان شرکت کرده ام؛ کلاه خودم را قاضی می کنم و با اینکه دردم می آید هیچ جوابی برای اقناع وجدان خودم ندارم.

بگذریم که همین مقدار انگشت شماری که در این مراسم وجود دارند شاید و یا حتما مصداق بارز ثله من الاولین و قلیل من الاخرینند؛ ولی در تصاویری که در ادامه مشاهده می کنید مراسم های بسیاری با محوریت امام جمعه نطنز برگزار شده است که استقبال از آن کم نظیر است.

نگارنده ضمن تقدیر از دلسوزی مدیریت کانال خبری مشارالیه، تقاضا دارد به نقصان مسائل فرهنگی در جامعه به شکلی پرداخته شود تا برداشت عوام و خواص به جایی که نباید، منحصر و محدود نشود؛ به عبارتی انصاف از مسند قضاوت! چوب نخورد.

80 90 20 30 40 50 60 70

 02 / 04 / 1395 نويسنده: رحمت اله کاملي ارسال نظر براي اين مطلب ()


منوي اصلي
آخرين مطالب ارسالي
آرشيو مطالب
پيوند ها
آمار سايت