close
متخصص ارتودنسی
بادرود رسانه
سرپرست اداره میراث فرهنگی نطنز: مرمت مسجد جامع افوشته نطنز با 500 میلیون ریال از اعتبارات ملی

سرپرست اداره میراث فرهنگی نطنز گفت: مسجد جامع افوشته نطنز با اختصاص ۵۰۰ میلیون ریال از اعتبارات ملی مرمت می شود.
مرمت مسجد جامع افوشته نطنز با 500 میلیون ریال از اعتبارات ملی
 
به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان نطنز، حسین یزدانمهر سرپرست اداره میراث فرهنگی نطنز در گفتگو با خبرنگاران گفت: مسجد جامع محله افوشته نطنز با تخصیص مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی مرمت می شود.
وی گفت: در قسمت پای سر درب ورودی و قسمت‌هایی از سقف مسجد جامع نم‌زدگی‌هایی مشاهده شد که پس از بررسی‌های کارشناسی این اعتبار برای رفع نقایص اشاره شده در نظر گرفته شد.
 وی مرمت این اثر ارزشمند تاریخی را شامل برچیدن ایزوگام‌های نامناسب و اجرای مجدد ایزوگام، پوشش کف فرش بام با آجر خطایی به همراه بندکشی، گمانه زدن برای بررسی عمق آب‌های نفوذی در پی، ایجاد کانال زه کشی به همراه کلیه عملیات دفع رطوبت در سر درب مسجد جامع، عنوان کرد.
وی ادامه داد: مراحل انعقاد قرارداد با پیمانکار مربوطه پی از طی مراحل قانونی انجام و در تاریخ ۱۹ خردادماه مکان جهت مرمت تحویل پیمانکار شد.
طول مسجد از جنوب شرقی به شمال غربی کشیده شده و مساحت آن درحدود 410 متر مربع است که 310 متر آن زیربنا و بقیه حیاط را تشکیل می دهد.
مسجد دارای دو در ورودی یکی در سمت قبله و دیگری در سمت حسینیه است.
مسجد جامع افوشته از بناهای متعلق به دوره تیموری است که با خشت و آجر و گچ بناشده و فاقد هرگونه تزئینات کاشی‌کاری و گچ‌بری است و این اثر تاریخی با شماره ۱۳۶۴۵ در تاریخ ۱۵/۸/۸۴ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است./


09 / 04 / 1395 نويسنده: رحمت اله کاملي ارسال نظر براي اين مطلب ()


منوي اصلي
آخرين مطالب ارسالي
آرشيو مطالب
پيوند ها
آمار سايت