close
متخصص ارتودنسی
بادرود رسانه
تجلیل از 120 فعال قرآنی در شهرهای نطنز و بادرود

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نطنز گفت: برای نخستین بار 120 تن از فعالان قرآنی شهرهای نطنز و بادرود در امامزاده اقا علی عباس (ع)مورد تجلیل قرار گرفتند.
تجلیل از 120 فعال قرآنی در شهرهای نطنز و بادرود
 
به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان نطنز،  علی مشربی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نطنز در مراسم تجلیل از فعالان قرآنی شهرستان نطنز،  قرآن را تنها راه نجات انسان‌ها و هدایت‌گر آن‌ها به‌ سوی کمال و سعادت دانست و گفت: با توجه به اهمیت ترویج فرهنگ قرآنی و قرائت درست و عمل به آموزه‌های این کتاب ارزشمند در جامعه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نطنز نیز همراه و همگام با دیگر متولیان قرانی در این شهرستان در این خصوص برنامه‌ریزی و فعالیت می‌کند.
وی افزود: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نطنز و با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه بادرود و مرکز فرهنگی قرآنی آقا علی عباس (ع) و با مشارکت خیر قرآنی این مراسم را برگزار نمود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نطنز گفت: تعداد 32 نفر از حافظان پنج جزء قرآن کریم تا حفظ کل در سنین مختلف که از سال 94 تاکنون زیر نظر مؤسسات قرآنی وابسته به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آموزش‌دیده بوده و در چهاردهمین دوره آزمون‌های قرآن وزارت ارشاد موفق به کسب رتبه قبولی شده بودند معرفی و مورد تشویق و تقدیر قرار گرفتند.
وی تصریح کرد: از نکات برجسته این مراسم حضور پرشور و مشارکت ویژه بانوان در فعالیت‌های قرآنی شهرستان بود که مورد توجه مسئولان حاضر در مراسم قرار گرفت و از سویی حضور کم‌رنگ برادران نیز در فعالیت‌های قرآنی مسأله‌ای بود که ضرورت توجه و برنامه‌ریزی ویژه مؤسسات قرآنی را در این خصوص آشکارتر می‌کرد.
مشربی همچنین بیان داشت: کاربرد دستورات قرآن کریم و نهج‌البلاغه در سبک زندگی، لزوم سرمایه‌گذاری در بخش تفسیر و تدبر در این دو منبع عظیم و آشنایی و بهره‌گیری بیشتر آحاد جامعه از دستورات و رهنمودهای عملی آن مورد توجه ارشاد بوده و از برنامه‌های آینده مؤسسات تحت نظر این اداره خواهد بود.
یادآور می شود، طی مراسمی از بیش از ١٢٠ حافظ، قاری، مفسر، خیران، پیشکسوت و هنرمند قرآنی شهرستان در جوار بارگاه ملکوتی امامزاده آقا علی عباس (ع) با اهدای لوح تقدیر، تندیس و اهدای جوایز مورد تقدیر قرار گرفتند./


13 / 04 / 1395 نويسنده: رحمت اله کاملي ارسال نظر براي اين مطلب ()


منوي اصلي
آخرين مطالب ارسالي
آرشيو مطالب
پيوند ها
آمار سايت