close
متخصص ارتودنسی
بادرود رسانه
شهردار نطنز: اولویت شهرداری نطنز استفاده از تمامی قابلیت های گردشگری باغ شهر است

شهردار نطنز گفت : شهر نطنز با توجه به داشتن طبیعت بکر و وجود امامزادگان و آثار ارزشمند تاریخی از قابلیت های گردشگری فراوانی برخوردار است.
اولویت شهرداری نطنز استفاده از تمامی قابلیت های گردشگری باغ شهر است
 
سید محسن تجویدی به مناسبت 14 تیر روز شهرداری ها در گفتگو با خبرنگار ایمنا از شهرستان نطنز پیرامون فعالیت های یکساله شهرداری نطنز اظهار داشت: شهرداری نطنز در سال 1313 تأسیس شد و از درجه 6 برخوردار است.
وی در خصوص بودجه شهرداری در سال 94 و تحقق آن اظهار داشت: میزان بودجه شهرداری نطنز در سال جاری 43 میلیارد ریال بوده است که تا پایان دی ماه 94 این مقدار به طور کامل تحقق یافته است و امیدواریم مقدار بودجه در سال آینده به 50 میلیارد ریال برسد.

./

شهردار نطنز افزود: شهر نطنز به عنوان باغ شهر شناخته می شود و هم چنین از جمله شهرهایی است که از بالاترین فضاهای سبز در سطح استان برخوردار است به طوری که سرانه فضای سبز شهر حدود 36 مترمربع است، بنابراین اقداماتی درباره ایجاد شبکه لوله کشی برای آبیاری درحال انجام است و آبیاری بیش از 60درصد از فضای سبز شهر با استفاده از شیوه قطره ای انجام می شود و  یکی از پرهزینه ترین ترین حوزه های شهرداری در شهر نطنز، مقوله فضای سبز است زیرا زیبایی شهر و عموم درختان شهر، از نوع چنار است که آب بسیار زیادی را می طلبد و تلاش می کنیم این میراث را حفظ نماییم.
وی به حریم و محدوده شهر نطنز نیز اشاره کرد و  گفت: محدوده شهر 570 هکتار است و حریم شهر بیش از 1000 هکتار می باشد ولی با توجه به این که شهر نطنز یک باغ شهر تلقی می شود و از داخل شهر بخش هایی به صورت تکه هایی خارج از محدوده خدماتی شهر قرار گرفته اند ولی عملاً به این بخش ها نیز خدمات رسانی انجام می شود.
تجویدی به مشکلات شهر نیز اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات اساسی شهر نطنز  عدم جاده کمربندی  است و با توجه به اینکه این شهر منطقه ای معدنی است و تعداد بسیاری معدن سنگ در شهر وجود دارد که روزانه حدود 120 تریلرها با بار سنگین سنگ از بلوار وسط شهر عبور می کنند که این مسأله علاوه بر مشکلات اجتماعی، روانی و آلودگی که برای مردم ایجاد نموده است، به زیرساخت های شهر نیز آسیب جدی وارد می کند و علی رغم تلاش هایی که در جهت عدم ورود این ماشین های سنگین به شهر صورت گرفته، متأسفانه نتیجه ای حاصل نشده است. مشکلات دیگر در شهر نطنز به ضعف زیرساخت های شهری باز می گردد و به عبارت بهتر در برخی حوزه های عمرانی و مبلمان شهری سرمایه گذاری لازم انجام نگرفته است. مسأله دیگر این است که شهر نطنز با توجه به داشتن طبیعت موجود و از سویی دیگر وجود امامزاده ها و آثار ارزشمند تاریخی و از قابلیت های گردشگری مختلف در کنار یکدیگر برخوردار است اما متأسفانه به این حوزه توجه چندانی نشده است یکی دیگر از معضلات شهر کمبود جمعیت است که مشکلات دیگری را در حوزه های مختلف به دنبال خواهد داشت.
وی در ادامه با اشاره به معضلات شهرداری تصریح کرد: یکی از معضلات شهرداری نطنز موضوع بدهی بود که از دوره گذشته باقی مانده بود، مشکل دیگر با توجه به وسعت و پراکندگی شهر، پایین بودن مقدار بودجه بود که البته هنوز هم رقم بودجه شهرداری نطنز رقم پایین است، همچنین در روندهای اداری مشکلات زیادی وجود داشت که هنوز هم پا برجاست ولی کمتر شده است، کمبود امکانات و زیرساخت های شهرداری از معضلات دیگر در شهرداری بود و ناوگان موتوری بسیار فرسوده ای وجود داشت، عدم سازماندهی نیروها به نحوی که برخی از حوزه ها کمبود نیرو و در برخی حوزه ها انباشت نیرو وجود داشت و سعی نمودیم آن را تعدیل نماییم.
وی پیرامون اقدامات شهرداری در حوزه توسعه گردشگری نطنز نیز گفت: در دوره های گذشته توسط شهرداری و در دهه 80 مجموعه پارک سرچشمه سرابان ایجاد شده است که یکی از مقاصد گردشگری در استان اصفهان و به ویژه در شمال اصفهان می باشد که ما نیز در شهرداری نطنز پروژه های بسیاری را در این مجموعه به انجام رسانده ایم و پروژه های دیگری نیز در این مجموعه در دست اقدام است از جمله احداث ورودی و بلوارها، فضای های باز، سرویس هاس بهداشتی، آبخوری مجموعه پارک سرابان و همچنین شهربازی روباز که با همراهی بخش خصوصی در حال شکل گیری است. از دیگر اقدامات شهرداری این است که از تاسیس مراکز اقامتی در شهر نطنز به صورت ویژه حمایت می کند. برخی از خانه های تاریخی شهر نیز به مراکز اقامتی تبدیل شده و به بهره برداری رسیده است. انجام نورپردازی های شهر، ساماندهی آب نماهای شهر، ساماندهی ورودی های شهر از جمله احداث بلوار آزادگان، ساماندهی و زیباسازی اطراف مسجد جامع شهر و نورپردازی این مسجد از جمله اقدامات است که با هدف توسعه گردشگری در شهر نطنز انجام شده است.

تجویدی مهم ترین پروژه های عمرانی و فرهنگی در دوره مسئولیت خود را، احداث بلوار آزادگان، احداث باند دوم خیابان امام خمینی (ره )، اجرای برخی از پروژه های پارک سرچشمه، تکمیل ساختمان شهرداری نطنز، اجرای دیوار ساحلی در یکی از محله های شهر، تکمیل پروژه دفع آب های سطحی شهر، لکه گیری و آسفالت در سطح شهر، احداث کتابخانه عمومی با مشارکت یکی از خیران شهر. احداث مرکز معاینه فنی خودروها، ساماندهی محله طیلاب شهر نطنز ، چندمین مورد اجرای عملیات لکه گیری و آسفالت در خیابان های اصلی و فرعی ، تزئین بلوار اصلی ورودی شهر با تصاویر 155 شهید، برگزاری جشنواره استانی هنرهای نمایشی در شهر نطنز و ساخت چند فیلم مستند درباره شهر، نصب سیستم های اذان گو در تمام میادین شهر به منظور پخش اذان در سه وقت شرعی، نوسازی در ناوگان حمل و نقل و افزوده شدن یک دستگاه کامیون سنگین و یک دستگاه جرثقیل به ناوگان، نام گذاری معابر شهر و ساماندهی کشتارگاه شهرداری برشمرد، همچنین احداث دو پارک محلی در شهر، 5500 متر پیاده روسازی و اصلاح طرح جامع شهری از اقدامات مهم دیگری است که از سوی شهرداری نطنز انجام شد و بر اساس حدود 70 هکتار به محدوده قانونی شهر افزوده شد14 / 04 / 1395 نويسنده: رحمت اله کاملي ارسال نظر براي اين مطلب ()


منوي اصلي
آخرين مطالب ارسالي
آرشيو مطالب
پيوند ها
آمار سايت