close
متخصص ارتودنسی
بادرود رسانه
صحت و سقم یک حادثه پزشکی در فضای مجازی/ احتمال پارگی چشم از طریق ناخن نوزاد

به احتمال زیاد ناخن نوزاد در حین عمل به علت فورس (فشار) وارد شده پوست پلک را حدود چهار میلی متر پاره کرده است.
صحت و سقم یک حادثه پزشکی در فضای مجازی/ احتمال پارگی چشم از طریق ناخن نوزاد
 

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان نطنز، خبری امروز در شبکه های اجتماعی همراه با تصویر نوزادی که پلک وی زخمی شده است منتشر شد که حاکی از ایجاد جراحت در پلک نوزاد حین عمل سزارین در یکی از بیمارستان های شهرستان نطنز دارد.
با تلاش و پیگیری های خبرنگار ایمنا از شهرستان نطنز در پی پاسخگویی به علت حادثه همچنان نتیجه ای حاصل نشده است اما پیگیری در این خبرگزاری ادامه دارد.
یکی از پزشکان شاغل در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان که خواست نامش فاش نشود در گفت وگو با ایمنا اظهار داشت: سه روز قبل در بیمارستان خاتم الانبیاء نطنز طی یک عمل جراحی سزارین، نوازد متولد شده در پلک تحتانی چشم چپ دارای زخمی به طول ۳ تا ۴ میلیمتر با عمق کم و هماتوم خفیف پلک تحتانی متولد می شود در بدو تولد نوزاد توسط پزشک متخصص کودکان و متخصص بیهوشی معاینه و صرفا جهت بررسی بیشتر به بیمارستان فوق تخصصی چشم فیض اصفهان ارجاع می شود.
وی افزود: پس از معاینه توسط یکی از اساتید گروه چشم پزشکی و حصول اطمینان از سالم بودن چشم نوزاد، زخم مذکور توسط ایشان ترمیم می شود.
این پزشک بیان داشت: بنا به اظهار پزشک مذکور لبه های زخم مضرس بوده و به آسیب ناشی از تیغ بیستوری شباهت نداشته است و پوزیشن نوزاد در هنگام تولد نیز ارتباط زخم مذکور با تیغ جراحی را نامحتمل می کند و احتمالا با توجه به شرح حال و معاینه، زخم ناشی از آسیب ناخن دست در حین عمل حادث شده است.
وی گفت: تعیین علت دقیق حادثه توسط کارشناسان نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در حال پیگیری است لکن لازم به ذکر است «فتال لاسریشن» یا زخم های زایمانی با علل مختلف در حین سزارین در یک تا سه درصد نوزادان در بهترین مراکز فوق تخصصی جهان نیز گزارش شده و اغلب غیرقابل اجتناب هست.
وی تصریح کرد: کسانی که علاقه مند به اطلاعات بیشتری هستند می توانند مقالات مربوط به این امر را مطالعه کنند و انتظار می رود رسانه ها از هرگونه اظهار نظری که مبتنی بر گزارشات علمی نباشد، اجتناب کنند.
خبرگزاری ایمنا تا حصول نتیجه و ارائه اطلاعات صحیح و مورد نیاز به مخاطبان محترم پیگیر این مسئله خواهد بود.23 / 04 / 1395 نويسنده: رحمت اله کاملي ارسال نظر براي اين مطلب ()


منوي اصلي
آخرين مطالب ارسالي
آرشيو مطالب
پيوند ها
آمار سايت