close
متخصص ارتودنسی
بادرود رسانه
90 درصد خدمات ثبتی استان اصفهان به روش الکترونیکی انجام می شود

نطنز، کاشان - ایرنا - مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان اصفهان گفت: افزون بر 90 درصد خدمات ثبتی در این استان به روش الکترونیکی انجام می شود.

به گزارش ایرنا، علی بهبهانی روز چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه رئیس اداره ثبت اسناد و املاک شهر بادرود با اشاره به اجرای طرح کاداستر، اظهار کرد: هم اکنون صدور سندهای مالکیت کاداستر در استان اصفهان بطور کامل به صورت مکانیزه انجام می شود.
وی افزود: پیش از اجرای این طرح، ماهانه حدود 14 هزار سند مالکیت در اصفهان صادر می شد که بعد از اجرای طرح ماهانه به 22 هزار سند افزایش یافت.
وی خاطرنشان کرد: از ابتدای تابستان امسال هیچ گونه تحریریه صدور سند ثبتی در دفترهای اسناد استان اصفهان انجام نمی شود و تمام بایگانی واحدهای ثبتی این استان از حالت سنتی خارج و به بایگانی ریلی مجهز و از آرشیو الکترونیکی برخوردار شده اند.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک اصفهان از اجرای طرح پستی تقاضای صدور مالکیت توسط دفاتر اسناد رسمی در استان اصفهان برای نخستین بار خبر داد و گفت: سال گذشته بیش از 250 هزار سند مالکیت در این استان صادر شد.
وی با بیان این که ماهانه سه هزار رای برای پرونده های ثبتی در استان اصفهان صادر می شود ، یادآور شد: از 27 ماه گذشته تاکنون برای بیش از 80 هزار پرونده از مجموع 153 هزار پرونده رای صادر شده است.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک اصفهان همچنین قانون تعیین تکلیف اراضی فاقد سند را دارای نقص و ایراد دانست و تاکید کرد: این نواقص باید از طریق مجلس شورای اسلامی برطرف شود.
بهبهانی با تاکید بر اینکه در قانون، تعیین تکلیف تمام سندهای دفترچه ای باید در مدت پنج سال آینده تعویض شود، گفت: شهروندان می توانند با مراجعه به نزدیک ترین دفترخانه اسناد رسمی محل سکونت، اسناد مالکیت دفترچه ای خود را تحویل و تقاضای تعویض سند دفترچه ای خود را ارائه دهند.
در این آیین از خدمات 10 ساله رضا طویلی رئیس پیشین اداره ثبت اسناد و املاک بادرود تقدیر و فاطمه دهقان زاده به عنوان سرپرست این اداره معرفی شد.
بخش امامزاده آقاعلی عباس به مرکزیت شهر بادرود با 25 هزار نفر جمعیت در فاصله 30 کیلومتری نطنز قرار دارد.30 / 04 / 1395 نويسنده: رحمت اله کاملي ارسال نظر براي اين مطلب ()


منوي اصلي
آخرين مطالب ارسالي
آرشيو مطالب
پيوند ها
آمار سايت