close
متخصص ارتودنسی
بادرود رسانه
دستورالعمل استفاده از ذرت دامی در فرآورده‌های غذایی ابلاغ شد

مواد غذایی

نطنز-سخنگوی سازمان غذا و دارو از صدور ابلاغیه مدیرکل فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی این سازمان در باره استفاده از ذرت دامی در فرآورده‌های غذایی خبر داد.

دکتر کیانوش جهان‌پور در گفت و گو با خبرنگار ایمنا از شهرستان نطنز اظهار کرد: با توجه به اخبار واصله مبنی بر احتمال استفاده از ذرت دامی در فرآورده‌های غذایی و با توجه به مواد ۹ و ۱۶ قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و همچنین دستورالعمل اجرایی صدور پروانه‌های بهداشتی (ساخت، تولید قراردادی و... ) و کارگاهی مبنی بر لزوم درج جمله "تمامی مواد اولیه مصرفی باید از مراکز و موسساتی که دارای پروانه ساخت معتبر یا پروانه بهداشتی ورود از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و یا سازمان غذا و دارو هستند، تهیه شود " بر روی تمامی پروانه‌های بهداشتی حک شود.

جهان‌پور گفت: ظرف مدت حداکثر ۱۵ روز از تاریخ صدور ابلاغیه حداکثر تا ۱۱ دی ماه نسبت به بازرسی از تمامی کارخانجات و کارگاه‌های تولیدی تحت نظارت آن معاونت که در فرآورده‌های تولیدی خود از ذرت دامی استفاده می‌کنند، اقدام می‌شود.

سخنگوی سازمان غذا و دارو افزود: واحدهای تولیدی با تکمیل فرم پیوست گزارشی از وضعیت انطباق ذرت مصرفی توسط کارخانجات و کارگاه‌های تولیدی با استانداردهای ملی ۵۹۲۵ و ۱۰ ۶۹۰ در یکسال گذشته به همراه هر گونه مکاتبات و اقدامات قانونی صورت گرفته در این زمینه حداکثر تا ۱۵ دی ماه به اداره کل ارسال کنند.02 / 10 / 1397 نويسنده: رحمت اله کاملي ارسال نظر براي اين مطلب ()


منوي اصلي
آخرين مطالب ارسالي
آرشيو مطالب
پيوند ها
آمار سايت